Ім'я видатного українського вченого, одного із засновників вітчизняної епідеміології – академіка Данила Кириловича Заболотного – відоме в багатьох країнах світу. Він – мікробіолог, епідеміолог, засновник Інституту мікробіології та епідеміології в Києві, Президент Всеукраїнської академії наук.
- Деталі
- №6, 2024
Видатний хірург, анатом, вчений та педагог Микола Іванович Пирогов створив перший атлас топографічної анатомії людини, започаткував використання анестезії при оперативних втручаннях…
- Деталі
- №6, 2024
Теорія ймовірностей з певним ступенем надійності може передбачити числові показники таких різнорідних подій, як народжуваність людей і урожай зернових, час появи плям на Сонці і котирування акцій на фондовому ринку, результати виборів, зростання населення та багато іншого.
- Деталі
- №6, 2024
Сучасну квантову теорію у нас у школі не вивчають, але наука та освіта у світі не стоять на місці. Як сказав один фізик, лауреат нобелівської премії, «квантова механіка - це сопромат 21 століття», тобто основа техніки.
- Деталі
- №6, 2024
Ясна зоряна ніч. Тиша, ніщо не ворухнеться. Аж раптом усе довкола освітлилося сліпучим світлом, ніби хтось запалив гігантську лампу. Перетинаючи небо, пронісся яскраво сяючий величезний метеор-болід, залишаючи за собою довгий слід, що світиться.
- Деталі
- №6, 2024