З першим номером 2025 року починається двадцять п’ятий рік життя нашого журналу. Ми прагнемо зробити журнал ще яскравішим, змістовнішим, цікавішим! Чи зможемо? Звичайно, якщо ви допоможете. Чим же? І тут я повертаюся до назви цієї редакційної статті.
- Деталі
- №1, 2025
Один із дивовижних символів в історії України стосується її головного наукового штабу – Національної академії наук. Академію було засновано 27 листопада 1918 р. І цього ж дня народився Борис Євгенович Патон. У 1962 р. його обрали Президентом цієї академії.
- Деталі
- №1, 2025
З іменем Наума Зуселевича Шора пов’язані розробки та дослідження, переважно, трьох груп методів негладкої оптимізації: методи узагальненого градієнтного спуску, методи з розтягом простору та методи еліпсоїдів, що становить вагому частину його творчої спадщини.
- Деталі
- №1, 2025
Нині важко встановити, хто вперше поставив питання, нехай і в дуже недосконалій формі, про вимірювання самої можливості появи випадкової події. Ще в Стародавньому Китаї, Ірані та Римі були відомі факти стабільності деяких відношень (частот), пов’язаних із демографічними даними, а також із даними про постачання великих міст.
- Деталі
- №1, 2025
Сімнадцяте сторіччя – це кінець епохи Відродження в мистецтві і початок Відродження в науці. Геніального співвітчизника Ньютона, майже його ровесника, Роберта Гука сучасники називали найбільш винахідливою людиною, яка будь-коли жила на Землі. В наш час, завдяки зусиллям вчених та істориків, його вважають англійським Леонардо да Вінчі.
- Деталі
- №1, 2025